niedziela, 6 grudnia 2015

95 lat Śląskiego Związku Piłki Nożnej

W Bytomiu 18 września świętowano wspaniały jubileusz polskiego futbolu na Górnym Śląsku. Przy okazji 95 rocznicy powstania górnośląskiego Związku Towarzystw Sportowych, który uchodzi za protoplastę Śląskiego ZPN, wydana została książka.

95 lat Śląski ZPN Katowice W drodze na stulecie upamiętnia ostatnie 5 lat działalności wojewódzkiego Związku. Książka jest jedynie uzupełnieniem o wydarzenia z ostatnich 5 sezonów. Jednak renoma Piłkarskiej encyklopedii FUJI skłoniła mnie do włączenia tej pozycji do księgozbioru. Tym bardziej, że jest suplementem do trzech dotychczas wydanych monografiach, które ukazały się na 75 lat, 80 lat i 90 lat Związku Piłki Nożnej w Katowicach.

Na tle innych książek wydawnictwa GiA 95 lat Śląski ZPN prezentuje się skromnie. Publikacja towarzysząca uroczystościom zawiera kalendarium wydarzeń piłkarskich w regionie. Mimo tak krótkiego czasu moja pamięć okazała się zawodnie i dzięki opracowaniu mogłem przypomnieć sobie smutny los Odry Wodzisław.

Podtytuł W drodze na stulecie rozpala moje nadzieje na pełne wydawnictwo z okazji nadchodzącego, okrągłego jubileuszu. 100 lat Śląskiemu ZPN! 100 lat katowiczaninowi Andrzejowi Gowarzewskiemu!

Andrzej Gowarzewski, Dariusz Leśnikowski
32 stron
[bmw], [bdw] 2015

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz