piątek, 30 października 2015

Kronika Chełmianki

Kilka tygodni temu Sendsport wydał drugą część Chełmskiej Husarii naprzód! Zgodnie z podtytułem Bogusław Kudelski opisuje w niej występy Chełmianki w III lidze lubelsko-podkarpackiej w latach 2010-2015.

Książka wpisuje się w popularny ostatnio trend wydawania suplementów. W zeszłym roku Józef Witek i Wisław Madej przygotowali suplement do swojej książki 70 lat Klubu Sportowego Stal Mielec. Z kolei październiku tego roku ukazała się 32 stronicowa książeczka 95 lat Śląski ZPN Katowice.

Druga część Chełmskiej Husarii naprzód! to kronika występów biało-zielonych i podsumowania statystyczne. Opisanie 5 ostatnich sezonów jest ciekawym rozwiązaniem. Trudno oczekiwać, aby w tak małym ośrodku jak Chełm wydawano rocznik. Przecież w Polsce na chwilę obecną tylko ekstraklasowy Lech Poznań ma własny rocznik.

Wydana przy okazji jubileuszu 60 lecia klubu książka prezentuje się bardzo okazale. Niedosyt pozostawia jednak pominięcie kwestii poruszonej we wstępie. Autor wspomniał tam o korespondencji z byłym działaczem klubu. Pan Jerzy odniósł się do treści Chełmskiej Husarii... i przekazał autorowi uwagi na temat nieścisłości w pierwszej książce. Szkoda, że Bogusław Kudelski nie przekazał czytelnikom poprawek do książki z 2010 roku.

Bogusław Kudelski
196 stron
Lubycza Królewska, 2015

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz